Porozmawiajmy!

Łukasz Wójcik

CEO Painthouse

Tel.: +48 791 929 667

Wyślij wiadomość

Jakie korzyści oferuje fotografia wizerunkowa dla firm?

Krzysztof Budych

Fotograf, Art Director

Chyba wszyscy doskonale znamy zdjęcia nad wyraz pięknych i uśmiechniętych modelek oraz modeli, reklamujących wszelkiej maści usługi oraz produkty. Są to tak zwane „zdjęcia stockowe” – do kupienia w ogromnych bazach zdjęciowych. Tak… chyba większość z nas powoli ma ich dość. Całe szczęście, dzisiejsze trendy oraz możliwości otwierają nam drogę do przedstawienia naszej działalności w bardziej atrakcyjny, prawdziwy oraz profesjonalny sposób.

Fotografia wizerunkowa dla firm to najlepsze rozwiązanie, aby zadbać o atrakcyjny wizerunek naszej działalności.
painthouse, studio kreatywne, strony internetowe, projekty graficzne, fotografia, filmy wizerunkowe

Korzyści płynące z profesjonalnej sesji zdjęciowej

Najważniejszą korzyścią wynikającą z wykonania własnej sesji zdjęciowej jest niepowtarzalny i unikalny obraz Twojej działalności. Korzystając z usług studia kreatywnego i profesjonalnego fotografa masz pewność, że żadna inna oferta czy strona internetowa nie będzie wyglądała tak samo. Niepowtarzalnymi korzyściami będą również wyróżniający się wizerunek oraz atrakcyjny obraz najwyższej jakości.
Jaki jest koszt profesjonalnej sesji zdjęciowej?

Wraz z rozwojem technologii, a także wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi fotograficzne, zmalały ceny profesjonalnej sesji zdjęciowej. Niegdyś, żeby zorganizować taką sesję zdjęciową trzeba było liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Dziś ta kwestia wygląda zupełnie inaczej. Ceny usług fotograficznych znacznie zmalały i są one już na poziomie adekwatnym do wielkości realizacji. Jeżeli posiadasz restaurację, punkt gastronomiczny czy chociażby sklep z rowerami z całą pewnością stać Cię na wykonanie takiej usługi. Fotografia wizerunkowa dla firm to aktualnie bardzo rozwijająca się i poszukiwana usługa, która w bardzo znaczący sposób przyczynia się do budowania wizerunku naszych klientów.
Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zalecamy, aby wybierać usługi doświadczonych fotografów, studia kreatywnego czy agencji fotograficznej. Zdjęcia wizerunkowe powinny być wykonane w odpowiedniej technice przez doświadczonego fotografa oraz na wysokiej klasy sprzęcie fotograficznym. Bardzo ważną kwestią, poza wykonaniem sesji fotograficznej, jest jej umiejętne zaplanowanie oraz przygotowanie. Warto dokładnie przemyśleć wygląd planu zdjęciowego, a także scenariusz i rodzaj zdjęć. Dobrze przygotowana sesja zdjęciowa to praca rozpoczynająca się już na etapie ustalania potrzeb i celów. Oczywiście wykonane zdjęcia powinny również zostać poddane profesjonalnemu retuszowi w programie graficznym typu Photoshop lub chociażby Lightroom.
painthouse, studio kreatywne, strony internetowe, projekty graficzne, fotografia, filmy wizerunkowe

Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Oczywiście każda sesja fotograficzna jest inna. Jej zakres powinien być ustalony i spisany w umowie z wykonawcą. W naszym studiu kreatywnym dbamy, aby sesje zdjęciowe, które realizujemy były jak najdokładniej zaplanowane. Uwzględniamy plan dnia, dokładny kosztorys oraz określamy liczbę i rodzaj zdjęć, jakich będziemy potrzebować - na przykład do przygotowania atrakcyjnej strony internetowej. Naszym zadaniem jest też wspólne ustalenie zakresu działań naszych klientów. Często bowiem najważniejszym elementem sesji zdjęciowej jest odpowiednie przygotowanie lokalu, produktów lub innych ważnych elementów, które ujęte są w zakresie sesji fotograficznej. Ważne jest więc, aby klient przygotował się do sesji zdjęciowej równie mocno jak my.

Zawsze wspieramy ten proces i służymy pomocą w przygotowaniach do sesji zdjęciowych naszych klientów.
painthouse, studio kreatywne, strony internetowe, projekty graficzne, fotografia, filmy wizerunkowe

Gdzie można wykorzystać zdjęcia z sesji zdjęciowej mojej firmy?

Materiał, który powstaje podczas sesji zdjęciowej jest najlepszej jakości, charakteryzuje się bardzo dużą rozdzielczością. Dzięki temu może on zostać wykorzystany do budowy wizerunku Twojej firmy praktycznie wszędzie - grafik wykorzysta zdjęcia do projektowania tak strony internetowej, wizytówki, jak i wielkiego billboardu reklamowego. Dzięki zdjęciom wykonanym podczas sesji zdjęciowej można uatrakcyjnić wszelkiego rodzaju materiały wizerunkowe, takie jak: ulotki czy foldery reklamowe. Można również wykorzystać je do promocji w internecie - np. na portalach społecznościowych typu Facebook lub Instagram.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego Studia Kreatywnego Painthouse w zakresie profesjonalnej fotografii wizerunkowej dla firm.

Zobacz również